Povolení pro vaření zlatavého moku získalo město Blatná poprvé v roce 1489 od Zdeňka Lva z Rožmitálu. Pivo se tehdy vařilo v městském a panském pivovaru.
V samé blízkosti blatenského zámku postavil baron František Hildprandt roku 1812 cukrovar, který byl v roce 1885 přestavěn na lihovar.
Komunisté konfiskují majetek Hildprandtů a rodinu násilně vystěhovávají. Rodina utíká před komunisty do Etiopie na pozvání císaře Hajila Selassie.
Pivovar přestal vyhovovat svou kapacitou a tak se výroba přesunula do moderního pivovaru ve Strakonicích. Část původního zdejšího parostrojního vybavení je k vidění v Pivovarském muzeu v Plzni. Zbytek nenávratně zmizel. Na volné místo se rozšířil lihovar.
Hildprandtovi se po mnoha letech vracejí zpět na Blatnou a získávají v restituci zpět své majetky. Za vynaložení značných investic je výroba vybavena nejmodernější technologií, která umožňuje růst produktivity a především zachovat špičkovou kvalitu našich destilátů.
Ve spolupráci s firmou Premier Wines & Spirits, jsme na trh uvedli prémiovou značku ovocných destilátů Baron Hildprandt.
Nostalgie a touha po navázání na mnohaletou tradici vaření piva nás přivedly zpět k myšlence obnovení kdysi slavného pivovaru v Blatné. A k této tradici jsme se po 38 letech s chutí a vervou vrátili.
Baron Hildprandt ze zralých hrušek si z prestižní soutěže konané v San Franciscu odvezl významné ocenění. San Francisco World Spirits Competition je světově uznávaná soutěž a ocenění Gold Medal znamená pro každou značku velké uznání za dobře odvedenou práci a výjimečnou kvalitu spiritu. Jednotliví porotci čtyři dny ochutnávají všechny vzorky bez znalosti ceny či jiné informace týkající se výrobce daného destilátu.